Шедевр ВССУ:Позовна давність у один рік з моменту коли особа дізналася або могла дізнатися про своє батьківство, встановлена законодавцем, як до вимог про визнання батьківства у порядку ст. 129, <b>так і у порядку, встановленому ст. 128 CК україни</b>??? (4 рішення ВССУ з 2012- 2017 роки)
Расстояние между строками

"Юридическая компания "Антарес" ® (г. Днепропетровск)
тел.: +3 8(068) 407-27-36, +3 8(093) 375-56-75, (056) 371-15-92, skype: pavel.homyak
Директор Хомяк Павел Юрьевич


Шедевр ВССУ:Позовна давність у один рік з моменту коли особа дізналася або могла дізнатися про своє батьківство, встановлена законодавцем, як до вимог про визнання батьківства у порядку ст. 129, <b>так і у порядку, встановленому ст. 128 CК україни</b>??? (4 рішення ВССУ з 2012- 2017 роки) Статья подготовлена в поисковой системе "Прецедент" ® по адресу www.precedent.ua
Группа "Прецедент" ® в Facebook по адресу www.facebook.com/groups/precedent.ua

Шедевр ВССУ: Позовна давність у один рік з моменту коли особа дізналася або могла дізнатися про своє батьківство, встановлена законодавцем, як до вимог про визнання батьківства у порядку ст. 129, так і у порядку, встановленому ст. 128 CК України? (4 рішення ВССУ з 2012- 2017 роки).
(станом на 23.03.2017 року)

Статья в Facebook.

Ухвала ВССУ від 17.02.2016 року по справі № 6-31241ск15 (№ в ЄДРСРУ 56062575, Судьи: В.М. Колодійчук, В.С. Висоцька О.В. Кафідова О.В. Умнова І.М. Фаловська):
"Позовна давність у один рік з моменту коли особа дізналася або могла дізнатися про своє батьківство, встановлена законодавцем, як до вимог про визнання батьківства у порядку ст. 129, ТАК І У ПОРЯДКУ, ВСТАНОВЛЕНОМУ СТ. 128 СК УКРАЇНИ."!

Спасибо «Яроклав Зейкан

Певоисточник в Facebook.

Полностью согласен в этой части.

НПА

Стаття 20. Застосування позовної давності до вимог, що випливають із сімейних відносин 1. До вимог, що випливають із сімейних відносин, позовна давність не застосовується, крім випадків, передбачених частиною другою статті 72, ЧАСТИНОЮ ДРУГОЮ СТАТТІ 129, частиною третьою статті 138, частиною третьою статті 139 цього Кодексу.

Стаття 128. Визнання батьківства за рішенням суду

1. За відсутності заяви, право на подання якої встановлено статтею 126 цього Кодексу, батьківство щодо дитини може бути визнане за рішенням суду. {Частина перша статті 128 в редакції Закону № 2398-VI від 01.07.2010}

2. Підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до Цивільного процесуального кодексу України.

3. Позов про визнання батьківства може бути пред'явлений матір'ю, опікуном, піклувальником дитини, особою, яка утримує та виховує дитину, а також самою дитиною, яка досягла повноліття. Позов про визнання батьківства може бути пред'явлений особою, яка вважає себе батьком дитини.

4. Позов про визнання батьківства приймається судом, якщо запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до частини першої статті 135 цього Кодексу.

Стаття 129. Спір про батьківство між чоловіком матері дитини та особою, яка вважає себе батьком дитини

1. Особа, яка вважає себе батьком дитини, народженої жінкою, яка в момент зачаття або народження дитини перебувала у шлюбі з іншим чоловіком, має право пред'явити до її чоловіка, якщо він записаний батьком дитини, позов про визнання свого батьківства.

2. До вимоги про визнання батьківства застосовується позовна давність в один рік, яка починається від дня, коли особа дізналася або могла дізнатися про своє батьківство.
Противоположные решения относительно применения статей 20,128,129 СК

- Ухвала ВССУ 2015 (нов. розг. 336,338 ЦПК) -43115558 (Червинська М.Є., Леванчук А.О., Мазур Л.М., Писана Т.О., Юровська Г.В.);

- Ухвала ВССУ 2014 (нов. розг. 336,338 ЦПК) -38665666 (Гвоздик П.О., Євграфова Є.П., Завгородня І.М., Журавель В.І.,Ситнік О.М .);

- Ухвала ВССУ 2012 (нов. розг. 336,338 ЦПК) -28310024 (Ткачук О.С., Висоцька В.С., Гримич М.К., Нагорняк В.А., Савченко В.О.).

Решений ВСУ нет.

Статья в Facebook.

Один общий запрос в систему "Прецедент" ® по адресу www.precedent.ua такой:
"56062575" OR "43115558" OR "28310024" OR "38665666"



www.precedent.ua
www.facebook.com/groups/precedent.ua